wtorek, 02 kwiecień 2019 19:55

bajka

Zapraszamy dzieci na spektakl :-)

Obraz może zawierać: tekst
wtorek, 23 październik 2018 19:38

Opowieść o dobrym człowieku Wyróżniony

Zapraszamy Dzieci na spektakl bajkowy
„OPOWIEŚĆ O DOBRYM CZŁOWIEKU”

28.10.2018 r. (niedziela ), godz. 13:00 – 13.40 w Szczyrkowskim Centrum Kultury

Zabawna i poruszająca historia kupca, który znalazł się w potrzebie, a przechodzący obok ludzie okazali mu obojętność. Na szczęście znajduje się dobry człowiek, który wraz z dziećmi przychodzi mu z pomocą. Jest to wypełniony muzyką, interaktywny spektakl, podczas którego dzieci uczą się grać na instrumentach oraz udzielają pomocy i pocieszenia głównemu bohaterowi. Razem z aktorami dzieci szukają odpowiedzi na pytanie kto to jest dobry człowiek i na czym polega bezinteresowność. Barwne kostiumy i rekwizyty oraz bogata scenografia przenoszą widzów do starożytnej Jerozolimy. Humorystyczne dialogi gwarantują pełne zaangażowanie widowni i wspaniałą zabawę.
ZAPRASZAMY - wstęp wolny

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, kapelusz i na zewnątrz

środa, 09 maj 2018 18:39

bajka

Zapraszamy najmłodszych na spektakl bajkowy "Koziołek Pacanołek" - 13 maja o godz 13.00 w Szczyrkowskim Centrum Kultury - wstęp wolny

Bajka Koziołek Pacanołek to trzy rodzajowe sceny. W scenie pierwszej Koziołek zostaje wcielony do Straży Pożarnej, gdzie wraz z kilkorgiem dzieci realizuje ćwiczenia mające na celu przeprowadzenie sprawnej ewakuacji w razie zagrożenia pożarowego. Strażak występujący w tej scenie przypomina również jaki jest numer alarmowy Straży Pożarnej.
W scenie drugiej Koziołek odwiedza zwierzęta w ZOO. Rozmawia z nimi, przekazuje nowiny ze świata zewnętrznego, spełnia rolę kuriera (lew powierza mu depeszę i prosi o dostarczenie jej kuzynowi w Afryce). W scenie trzeciej wędruje do Afryki i spotyka się tam z przyjaciółmi. Dostarcza depeszę, prowadzi proste zajęcia edukacyjne(matematyka, geografia, śpiew), a sam pobiera lekcje pływania od bociana. Bajka w swojej idei ma propagować zdobywanie i podtrzymywanie przyjaźni.

wtorek, 28 listopad 2017 19:51

Mikołaj

Zdjęcie użytkownika Mateusz Kurowski.

6 grudnia o godzinie 17:00 odbędzie się w Szczyrkowskim Centrum Kultury spotkanie ze Świętym Mikołajem. W programie bajka - spektakl Bałwankowe Święta, spotkanie z Mikołajem oraz rozdanie prezentów. Zapisy pod numerem 696 498 782 lub poprzez adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informacja dla Świętego Mikołaja

piątek, 17 listopad 2017 17:33

teatrzyk dla dzieci Wyróżniony

Kolejne Niedzielne Spotkanie z Bajką

piątek, 04 sierpień 2017 11:06

Lato z książką Wyróżniony

Lato z książką powstało z inicjatywy dyrektora marketingu Zysk i S-ka Wydawnictwa, Adama Zyska. Dziś jest organizowane niezależnie przez agencję marketingową ZyskMedia przy wsparciu sponsorów oraz licznych partnerów wydarzenia.

I edycja Lata z książką odbyła się w wakacje 2012 roku w Łebie. W kolejnych latach event cyklicznie odbywał się w tym nadmorskim kurorcie, a w 2014 roku odbył się ponadto na Mazurach i w górach. Dziś Lato z książką jest z powodzeniem kontynuowane aż w czterech miastach - Łebie (14-16 lipca, Skwer Rybaka), Ustroniu (28-30 lipca, Rynek), Szczyrku (4-6 sierpnia, Pl. św. Jakuba) oraz Mikołajkach (18-20 sierpnia, Pl. Wolności koło Rynku), zapewniając wszystkim odwiedzającym rozrywkę na najwyższym poziomie. Stawiając na zróżnicowany i bogaty program jak co roku do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni wyjątkowi goście, tacy jak: Krystyna Mazurówna, Piotr Gąsowski, Krzysztof Skiba, Karolina Szostak, Marika, Tadeusz Woźniak, Robert Biedroń i wielu innych. Nie zabraknie także strefy dziecięcej, gdzie odbywać się będą m.in. warsztaty literacko-plastyczne.

Lato z książką to jedyna inicjatywa czytelnicza w Polsce, która jest organizowana na taką skalę! Adresatami wydarzenia są nie tylko przypadkowi wczasowicze, wypoczywający w danych miejscowościach, ale fani dobrej literatury z całej Polski. Organizatorzy kierują wydarzenie do wszystkich, niezależnie od wieku, bo przecież książka jest idealną formą rozrywki dla każdego z nas!

piątek, 09 grudzień 2016 21:38

zmiana adresu biblioteki Wyróżniony

Biblioteka została przeniesiona do byłego budynku kina Beskid na ul. Beskidzką 106. Godziny wypożyczeń księgozbioru pozostają bez zmian.