Miejska Biblioteka Publiczna w Szczyrku Wydarzenia
środa, 09 maj 2018 18:39

bajka

Zapraszamy najmłodszych na spektakl bajkowy "Koziołek Pacanołek" - 13 maja o godz 13.00 w Szczyrkowskim Centrum Kultury - wstęp wolny

Bajka Koziołek Pacanołek to trzy rodzajowe sceny. W scenie pierwszej Koziołek zostaje wcielony do Straży Pożarnej, gdzie wraz z kilkorgiem dzieci realizuje ćwiczenia mające na celu przeprowadzenie sprawnej ewakuacji w razie zagrożenia pożarowego. Strażak występujący w tej scenie przypomina również jaki jest numer alarmowy Straży Pożarnej.
W scenie drugiej Koziołek odwiedza zwierzęta w ZOO. Rozmawia z nimi, przekazuje nowiny ze świata zewnętrznego, spełnia rolę kuriera (lew powierza mu depeszę i prosi o dostarczenie jej kuzynowi w Afryce). W scenie trzeciej wędruje do Afryki i spotyka się tam z przyjaciółmi. Dostarcza depeszę, prowadzi proste zajęcia edukacyjne(matematyka, geografia, śpiew), a sam pobiera lekcje pływania od bociana. Bajka w swojej idei ma propagować zdobywanie i podtrzymywanie przyjaźni.

Zdjęcie użytkownika Mateusz Kurowski.

Dział: Wydarzenia